Aukcje kredytowe – niech banki biją się o Twój kredyt!

W temacie: Banki i kredyty, Oferty kredytowe

Aukcje kredytoweNie masz czasu chodzić po bankach i porównywać oferty kredytowe? Jest na to sposób, dzięki Aukcjom kredytowym nie będziesz musiał czekać w kolejce do doradcy kredytowego. Wystarczy, że zarejestrujesz się w serwisie, przedstawisz swoją sytuacje kredytową (dochody, wydatki etc…), opiszesz cel kredytu (pod hipotekę, mieszkanie od dewelopera/z rynku wtórnego etc…), preferowane parametry kredytu (liczba rat, oprocentowanie zmienne/stałe etc…) a banki same złożą Ci swoje oferty kredytowe. Następnie Ty będziesz mógł przebierać wśród najlepszych ofert i wybrać tą, która Ci nabardziej pasuje.

Ile kosztuje korzystanie z serwisu?

Korzystanie z serwisu jest bezpłatne. Aukcje kredytowe pobierają opłat za otwarcie i prowadzenie aukcji. Serwis utrzymuje się z opłat wnoszonych przez banki uczestniczące w licytacjach.

Otwieram aukcję, co to znaczy?

Otwierając swoją aukcję podajesz informacje na temat poszukiwanego produktu finansowego (np. kredytu hipotecznego). Twoja aukcja jest zaproszeniem, które kierujesz do banków: szukam kredytu – czekam na oferty.

Na podstawie określonych przez Ciebie parametrów (kwota kredytu, ilość rat, itp.), banki uczestniczące w serwisie będą składały Ci swoje propozycje.

Zamykam aukcję, co dalej?

Zamknięcie aukcji powoduje przesłanie Twojego zgłoszenia do wybranego banku. Od doradcy Centrum Aukcyjnego otrzymasz Certyfikat z informacjami o ofercie którą jesteś zainteresowany.

Z Certyfikatem możesz udać się do najbliższego oddziału banku lub poczekać na kontakt telefoniczny doradcy bankowego, który powinien nastąpić wciągu jednego dnia roboczego od zakończenia licytacji.

Czy zamknięcie aukcji zobowiązuje mnie wobec Banku?

Nie, to Użytkownik zawsze decyduje nawet po zamknięciu aukcji czy chce skorzystać z oferty Banku. Zamknięcie aukcji nie jest ani równoznaczne z zaciągnięciem kredytu ani z zobowiązaniem wobec Banku. U nas w serwisie to Ty decydujesz czy oferta spełnia Twoje oczekiwania i czy chcesz złożyć wniosek o kredyt.

Zamykam aukcję, czy to oznacza że mam już kredyt?

Zamknięcie aukcji i przesłanie zgłoszenia do banku nie jest jednoznaczne z otrzymaniem kredytu.
Bank, przed podjęciem decyzji o jego udzieleniu, musi dokonać weryfikacji potencjalnego kredytobiorcy oraz nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie spłaty. Jednym z elementów procedury kredytowej jest sprawdzenie zdolności kredytowej, czyli maksymalnej wysokości kredytu w danym banku. Możesz sprawdzić swoją zdolność kredytową przed wizytą w banku, w tym celu należy zaznaczyć tę opcję w trakcie zamykania aukcji

Tagi: , , ,

Skomentuj