To dobry moment na decyzję o własnym mieszkaniu

W temacie: Aktualności, Deweloperzy i mieszkania

MieksznieNajniższe w historii stopy procentowe, niższe w stosunku do roku poprzedniego ceny mieszkań, możliwość negocjacji cen oraz łagodna polityka kredytowa – to podstawowe argumenty za tym, aby poważnie rozważyć zakup mieszkania lub domu do końca 2013 roku. Do tego wieści z ostatnich dni mówiące o tym, że to ostatnia szansa na kredyt bez wkładu własnego… Wszystko przemawia za tym, że każdy kto planuje zakup własnego M powinien podjąć tę decyzję w najbliższych miesiącach.

W ciągu ostatnich czterech lat przeciętna cena ofertowa w Warszawie spadła ponad 20%, kształtując się na koniec czerwca 2013 roku na poziomie 7 497 PLN/mkw. Oznacza to, że przeciętna cena mieszkania o powierzchni 50 mkw. spadła w tym okresie o około 100 tys. PLN. Warto jednak mieć na uwadze, że coraz częściej słyszy się o wyczerpujących się  możliwościach dalszych spadków.
Na  koniec czerwca 2013 roku nabywcy w Warszawie mogli wybierać spośród wciąż bardzo wysokiej liczby 18 063 mieszkań znajdujących się w ofercie deweloperów, przy czym od ostatnich dwóch kwartałów można zaobserwować stopniowy spadek liczby oferowanych mieszkań. Przekłada się to na wzrost konkurencyjności dostępnych lokali i co za tym idzie wzrost ich cen.

Warto kupić mieszkanie – warto dobrze wybrać… na Targach DOM MIESZKANIE WNĘTRZE w Warszawie.

Już w weekend 5-6 października w Pałacu Kultury i Nauki odbędzie się kolejna impreza z cyklu Targi DOM MIESZKANIE WNĘTRZE.  Warszawska impreza będzie trzecią w jesiennej edycji wydarzeń organizowanych przez redNet Media. Organizatorzy, wspólnie z Wystawcami będą zachęcać do podjęcia decyzji o zakupie własnego M jeszcze w tym roku.

Obecna sytuacja na rynku mieszkaniowym w Warszawie jest wyjątkowo korzystna dla potencjalnych nabywców, dlatego też ci, którzy zamierzają kupić mieszkanie, powinni pomyśleć o finalizacji transakcji jeszcze w tym roku. Za taką decyzją przemawia bowiem szereg czynników zauważalnych na rynku w ostatnim czasie. – mówi Tomasz Kołodziejczyk (Dyrektor Działu Consultingu redNet Property Group)

Jesiennym Targom DOM MIESZKANIE WNĘTRZE będzie towarzyszyć Strefa Wnętrz, która obok szerokiej oferty deweloperów, prezentujących inwestycje realizowane na terenie Warszawy i najbliższych okolic, będzie stanowiła uzupełnienie oferty targowej. To propozycja szczególnie dla tych, którzy chcieliby skorzystać z ulgi remontowo-budowlanej VAT, która wg przewidywań zostanie zniesiona w przyszłym roku.

Targi będą zatem doskonałym miejscem zarówno dla poszukujących najlepszej oferty mieszkaniowej w mieście, jak i dla wszystkich, którzy decyzję o zakupie nowego M muszą odłożyć, decydując się na zmiany w posiadanych już wnętrzach.

Pytania i odpowiedzi – porady ekspertów

Goście odwiedzający Targi oprócz bezpośrednich rozmów z deweloperami będą mieli możliwość konsultacji ze specjalistami z dziedziny prawa, finansowania i aranżacji wnętrz w ramach cyklu prelekcji i spotkań z ekspertami, które usystematyzują wiedzę na temat tego co jest istotne i na co zwrócić uwagę podczas zakupu mieszkania. Spotkania te mają formułę otwartą – dzięki czemu będzie można dołączyć do grona słuchaczy w dowolnym momencie. Czas po spotkaniach to szansa na indywidualne przeanalizowanie zapisów w umowie zakupu, projektów mieszkania i ewentualnych w nim zmian, a także na rozmowę z doradca kredytowym. Dlatego Organizatorzy zachęcają do przyniesienia ze sobą dokumentów, projektów, schematów, o które chcielibyście Państwo zapytać.

Program spotkań:

godzina: 11.30  „Bezpieczeństwo w zakupie nieruchomości” (spotkanie z Joanną Ułasiuk i Pawłem Rożen – prawnikami firmy Omega Kancelarie Prawne)

 • rynek nieruchomości, niefrasobliwości kupujących
 • bezpieczeństwo transakcji w obrocie nieruchomościami na rynku pierwotnym (rachunek powierniczy; obowiązek informacyjny; umowa deweloperska; zapisy, które powinny znaleźć się w każdej umowie; klauzule umowne, jakich należy unikać)
 • bezpieczeństwo transakcji w obrocie nieruchomościami na rynku wtórnym (stan prawny nieruchomości; umowa przenosząca własność nieruchomości; zapisy, które powinny znaleźć się w umowie i których należy unikać; zakup nieruchomości przy udziale pośrednika – zalety i wady)

godzina: 12.30   „Dlaczego teraz jest dobry moment na zakup mieszkania?” (spotkanie z Maciejem Dymkowskim, Prezesem  Zarządu Tabelaofert.pl)

 • rynek mieszkaniowy w Łodzi
 • ceny mieszkań (co na nie wpływa?)
 • spadek liczby nowych mieszkań
 • najniższe w historii oprocentowanie kredytów hipotecznych

godzina: 13.30  „Klucz do najtańszego kredytu mieszkaniowego” (Łukasz Paciorek – doradca finansowy, Expander)

 • proces kredytowy – na co zwrócić uwagę i o co zadbać przed złożeniem wniosku (majątek, zobowiązania do zamknięcia, wkład własny)
 • koszty kredytu – na co zwrócić uwagę, gwiazdki i zapisy promocyjne, czego banki dodatkowo od nas oczekują poza zaciągnięciem kredytu
 • wcześniejsza spłata kredytu – czy warto?
 • czy wziąć kredyt na wykończenie mieszkania?

godzina: 14.30   „Jak funkcjonalnie rozplanować mieszkanie?” (prowadzi Marta Święcka – architekt w firmie MS Projekt)

 • możliwość wprowadzenia zmian w rozmieszczeniu ścian działowych – czy warto skorzystać z tej opcji?
 • w jaki sposób poprawić funkcjonalność wnętrz?
 • jakie meble wybrać do małego mieszkania?
 • pomysły, które sprawią, że mieszkanie będzie się wydawało większe, niż jest w rzeczywistości

Atrakcje targowe

Każdej edycji Targów DOM MIESZKANIE WNĘTRZE towarzyszą liczne atrakcje i udogodnienia dla Zwiedzających, Tym razem nie będzie inaczej.  Na gości targowych czekają:

 • GALERIA „DZIELNICOWO” – graficzna wszystkich inwestycji prezentowanych na targach, z podziałem na dzielnice, przyporządkowanym numerem stoiska oraz z planem stoisk, szybko i łatwo dotrzesz do właściwego Wystawcy. Do dyspozycji będą też hostessy serwisu tabelaofert.pl, które chętnie wyszukają dodatkowych informacji na temat wskazanych lokalizacji, ceny, czy też samych Wystawców…
 • STREFA ODPOCZYNKU – punkty w hali wystawienniczej, pozwalające na chwilę odpoczynku i przerwę na kawę…
 • KĄCIK ZABAW – to miejsce pozwoli na odwiedzenie targów całym rodzinom, również z dziećmi. Najmłodszymi gośćmi zajmą się opiekunowie/animatorzy, tworząc magiczne miejsce do kreatywnej zabawy. Wszystko po to, by stworzyć rodzicom jak najbardziej komfortowe warunki do zapoznania się z ofertą targów.

Targi to również miejsce i wydarzenie, na które Wystawcy przygotowują oferty specjalne: promocyjne ceny, atrakcyjne dodatki i bonusy. I tym razem nie zabraknie wyjątkowych ofert!

Patronat Honorowy nad jesienną edycją Targów DOM MIESZKANIE WNĘTRZE w Warszawie objął ponownie Marszałek Województwa Mazowieckiego – Adam Struzik.
Do udziału w wydarzeniu zapraszają Partnerzy Targów: J.W. Construction i sklep STREFA WNĘTRZA

Więcej informacji na www.rednetmedia.pl Tam również do pobrania bilet uprawniający do bezpłatnego wejścia na Targi.

Do zobaczenia!

Tagi: ,

Skomentuj