Mieszkanie dla Młodych – czy jest realny wybór?

W temacie: Aktualności, Deweloperzy i mieszkania

Od początku roku ruszył szumnie zapowiadany program „Mieszkanie dla Młodych”. Niestety, nie we wszystkich lokalizacjach można znaleźć mieszkania, które mogą kwalifikować się do uczestnictwa – a więc dopłaty do kredytu hipotecznego.

Jedna z najgorszych sytuacji pod tym względem ma miejsce w Warszawie.

Limit cenowy obowiązujący w programie „Mieszkanie dla Młodych” na rynku warszawskim w I kw. 2014 r. na poziomie 5 864 zł/mkw. sprawia, że liczba mieszkań spełniających kryterium cenowe jest bardzo ograniczona. Opierając się na danych zebranych przez Dział Badań i Analiz Emmerson Realty, na przełomie 2013 i 2014 r. jedynie nieco ponad 500 mieszkań z oferty deweloperów spełniało kryterium cenowe i powierzchniowe uczestnictwa w programie, przy czym 90% tej grupy zlokalizowane jest na Białołęce. Dodatkowo obecnie z rynku deweloperskiego płyną coraz wyraźniejsze sygnały o ożywieniu w branży. Miniony rok, a szczególnie jego końcówka to okres rekordowy pod względem sprzedaży nowych mieszkań, nic zatem dziwnego, że coraz mniej firm deweloperskich decyduje się na obniżki cen. Znalezienie mieszkania o cenie niższej niż ustalony wskaźnik jest zadaniem bardzo trudnym – ale nie niemożliwym. Gdzie można zatem znaleźć mieszkania nadające się do programu Mieszkanie dla Młodych w Warszawie poza najtańszą dzielnicą?

Przeglądając ogłoszenia w serwisie Otodom.pl znaleźć można inwestycje oferujące takie mieszkania – poniżej przedstawiamy przykładowe oferty:

mdm

Jak dodaje Przemysław Kotwicki z serwisu Otodom.pl, znacznie szerszy wybór mieszkań z możliwością otrzymania dopłaty do wkładu własnego można znaleźć w miejscowościach aglomeracji warszawskiej – takich jak Piaseczno czy Ząbki. Decydując się na zakup mieszkania w takich lokalizacjach należy jednak liczyć się z dojazdami do Warszawy, a nie wszyscy akceptują takie rozwiązanie.

źródło: Agata Polińska, serwis otoDom.pl

Skomentuj