J.W.Construction: Sprzedaż mieszkań wskazuje na wyraźne odbicie

W temacie: Aktualności, Deweloperzy i mieszkania

Nowo oddane mieszkaniaJ.W.Construction ma możliwość obniżki cen mieszkań o 10-15 procent bez ujemnego wpływu na wyniki spółki. Jest to możliwe między innymi dzięki sprzedaży mieszkań, które wróciły do oferty w związku z rezygnacjami – poinformował PAP Józef Wojciechowski, przewodniczący rady nadzorczej i większościowy akcjonariusz J.W. Construction. Wojciechowski dodał też, że sprzedaż w ostatnich dwóch miesiącach wskazuje na wyraźne odbicie.

„Mamy sporo takich klientów, którzy z różnych powodów nie mogą odebrać mieszkań, na które zawarli przedwstępne umowy sprzedaży. Możemy sprzedać te mieszkania taniej – powiedział Wojciechowski. Jednocześnie nie spodziewa się on dużego spadku cen mieszkań na rynku.

„Jeśli utrzyma się obecne tempo wzrostu PKB, a tak prognozuje większość specjalistów, to nie sądzę, aby ceny mieszkań mocno spadły” – powiedział.

„Styczeń, podobnie jak ostatnie miesiące zeszłego roku, był kiepski pod względem liczby sprzedanych mieszkań. Natomiast w lutym odnotowaliśmy wyraźną poprawę, w marcu obserwujemy kontynuację pozytywnego trendu. Jeśli utrzymamy sprzedaż na podobnym poziomie, to druga połowa tego roku w naszej branży powinna być naprawdę dobra” – powiedział Wojciechowski.

„Sprzedaż w ostatnich dwóch miesiącach wskazuje na wyraźne odbicie. W lutym sprzedaliśmy około 50 mieszkań, jest to wynik satysfakcjonujący w obecnej sytuacji gospodarczej” – dodał.

„Być może niebawem dojdzie do konsolidacji rynku, ale na mówienie o niej jest jeszcze za wcześnie. Dziś należy raczej uważnie przyjrzeć się swojej firmie, posprzątać po tym trudnym okresie własne podwórko, niż robić porządek w innej spółce” – powiedział Wojciechowski. „Myślę, że o konsolidacji będziemy mogli mówić dopiero pod koniec tego roku. Myślę, że może to być dobry okres na zakupy” – dodał.

Przewodniczący poinformował, że przejmowanie konkurencyjnych przedsiębiorstw nie jest w tej chwili atrakcyjne dla J.W. Construction.

„Mamy dość duży bank ziemi, który pozwala na wybudowanie kilku tysięcy mieszkań. Przejmowanie innych spółek niewiele nam pomoże” – poinformował Wojciechowski.

„Mamy dobrze zorganizowane struktury i dziś musimy sobie tylko odpowiedzieć na pytanie czy budować więcej, czy mniej. A to znowu zależy od tego, jak będzie postępowała sprzedaż mieszkań, które obecnie mamy w ofercie. Konsolidacja w tym momencie niewiele nam pomoże” – dodał.

źródło: PAP

Tagi: , , ,

Skomentuj