Bronowice na miarę XXI wieku: Tysiąc mieszkań w trzy lata

W temacie: Deweloperzy i mieszkania, Inwestycje

Ruszyły przygotowania do budowy osiedla mieszkaniowego przy Drodze Męczenników Majdanka. W trzy lata PKO Pirelli Real Estate wybuduje tu ponad tysiąc mieszkań. To największa inwestycja mieszkaniowa w Lublinie.

Chodzi o teren po Lubelskich Zakładach Naprawy Samochodów. To siedem hektarów między ul. Wrońską, Lotniczą i Drogą Męczenników Majdanka. Działka została już uporządkowana i ogrodzona.

Inwestor ma decyzję o warunkach zabudowy. Do Ratusza wpłynął właśnie kolejny wniosek, który pozwoli starać się o pozwolenie na budowę.

To największa inwestycja mieszkaniowa w Lublinie. Stoi za nią firma PKO Pirelli Real Estate. Developer chce postawić osiem bloków. Każdy ma liczyć od dwóch do siedmiu kondygnacji. Wstępny projekt przewiduje też budowę obiektów handlowych i biur.

Powstaną nowe ulice z wjazdem od ul. Lotniczej. Łączna powierzchnia wszystkich lokali to ponad 120 tys. mkw. Na parterach bloków będą sklepy, ale nie ma mowy o supermarketach. Powierzchnia lokalu handlowego nie będzie mogła przekroczyć 2 tys. mkw.

Roboty miały ruszyć wiosną, ale przeciągają się prace nad dokładnym planem osiedla. Przedstawiciele PKO RE nie chcą zdradzać szczegółów. Zapewniają, jednak że inwestycja ruszy w tym roku.

Budowa osiedla ma odmienić Bronowice. Byłby to również szok dla lubelskiego rynku nieruchomości. W tej chwili na rynku jest około tysiąca nowych mieszkań.

Tylko połowa jest ukończona. Według specjalistów, liczba nowych inwestycji spadnie co najmniej o 50 procent. Ma się to nijak do planów developerów, którzy deklarują, że do końca roku rozpoczną budowę ponad 2 tys. nowych mieszkań.

– Nowe mieszkania coraz trudniej sprzedać – mówi Katarzyna Kuniewicz, z firmy doradczej REAS. – Z wielkimi inwestycjami lepiej poczekać do końca roku. Znikną nadwyżki, może dojść również do lekkiego rozluźnienia polityki kredytowej banków.

Pirelli wydaje się tylko na to czekać. Osiedle na Bronowicach ma być gotowe w 2012. Według analityków, wtedy właśnie można się spodziewać większego popytu na nowe mieszkania.

źródło: Dziennik wschodni

Tagi: , , , , , ,

2 komentarze
Skomentuj »

  1. Szczerze mówiac nie moge się doczekać kiedy zaczną budować, ogrodzili i cisza. Mnie się podaba lokalizacja jak zaplanują że bedzie widok na stare miasto to będzie extra.

  2. Tylko szkoda że się tak ociągają, to może być ciekawa lokalizacja ,niedaleko do centrum a panorama faktycznie imponujaca.

Skomentuj