Ceny mieszkań spadły, ale nie wszędzie

W temacie: Ceny mieszkań, Deweloperzy i mieszkania

Ceny mieszkań spadły, ale nie wszędzieW kwietniu ceny większości mieszkań na rynku wtórnym w największych miastach Polski spadły. Są jednak, np. w Warszawie, takie dzielnice, w których za mieszkania w kwietniu trzeba było zapłacić więcej – poinformowały Szybko.pl i Expander.

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkania na rynku wtórnym wynosiła w kwietniu br. 8,3 tys. zł. Licząc rok do roku, spadła o 6,2 proc., a od początku roku o 5,3 proc. – informują w najnowszej analizie wtórnego rynku nieruchomości Szybko.pl i Expander.

Z raportu wynika, że na rynku stołecznym podaż mieszkań na sprzedaż jest o 35,5 proc. większa r/r. Niemal 10 proc. całości oferty – w porównaniu z 2,3 proc. w zeszłym roku – jest w cenie do 7 tys. za metr.

Zmiana cen mieszkań w zależności od wielkości, w skali roku, przedstawia się następująco: kawalerki (-4,8 proc.), 2-pokojowe (-7,8 proc.), 3-pokojowe (-7,8 proc.), 4-pokojowe (-5,1 proc.), 5-pokojowe (-5 proc.).

W kwietniu w niektórych miejscach średnie ceny wzrosły. Najbardziej na Mokotowie (o 3 proc.), ale też na Pradze Południe (+2 proc.), Saskiej Kępie (+1 proc.) i Wilanowie +2 proc. (po znacznym wcześniejszym spadku cen).

Najbardziej natomiast spadły na Trachominie (-6 proc.), Pradze Północ (-5 proc.) i na Targówku (-5 proc.). Średnia cena powyżej 10 tys. za metr utrzymuje się już jedynie w Śródmieściu.

źródło: Puls Biznesu

Tagi: , ,

Skomentuj