Zmiany na lepsze w kredytach hipotecznych

W temacie: Aktualności, Banki i kredyty, Promocje i okazje

Zmiany na lepsze w kredytach hipotecznychBanki nieśmiało łagodzą kryteria udzielania kredytów hipotecznych. Wracają do finansowania 100% wartości nieruchomości, oferują promocyjne kredyty bez prowizji, a nawet na stałe obniżają marże. To tylko kropla w morzu potrzeb kredytobiorców, ale powoli widać początek zmian na lepsze.

Eurobank zmodyfikował ofertę kredytu hipotecznego. Dla wybranej grupy nieruchomości kredyt może wynosić do 100% jej wartości – dotyczy to głównie mieszkań na rynku pierwotnym oraz kilkuletnich nieruchomości na rynku wtórnym. Akceptowane będą dodatkowe źródła dochodów – w tym dochody uzyskiwane poza granicami kraju. Bank nie wymaga od klientów historii kredytowej, a dzięki wprowadzeniu nowej metodologii szacowania kosztów utrzymania (podział na duże miasta i mniejsze ośrodki) zwiększy się także szacowana zdolność kredytowa klientów. Bank wprowadził ponadto nowe zasady konsolidowania kredytów oraz korzystania z pożyczek hipotecznych – nie wymaga teraz opinii z innych banków o kwotach kredytów do 500 zł, zniósł próg 2 tys. zł jako minimalnej kwoty konsolidowanego kredytu. Niektórzy klienci nie będą musieli ponadto rozliczać kwoty kredytu przeznaczonej na wykończenie mieszkania na rynku pierwotnym.

Polbank EFG obniżył marże kredytów hipotecznych. Nowe marże dotyczą wszystkich kursów walut, poziomów wkładu własnego i kwot kredytu. Skala obniżki, w zależności od parametrów, wynosi maksymalnie 1 punkt procentowy. Przykładowo, po obniżce miesięczna rata kredytu w złotych, na kwotę 350 tys. zł, zaciągniętego na 20 lat, przy 10% wkładzie własnym, będzie niższa o 224 zł. Polbank EFG przedłużył również promocję na prowizję od udzielenia kredytu mieszkaniowego w euro – do 31 czerwca prowizja będzie wynosiła 0,5% (o 1 p.p. mniej niż w ofercie standardowej).

PKO BP zaoferował klientom promocyjny kredyt hipoteczny w złotych. Osoby, które do 30 czerwca złożą wniosek o udzielenie kredytu w złotych i do 31 lipca podpiszą umowę kredytową, nie zapłacą prowizji za udzielenie kredytu. Konieczne jest jednak wykupienie ubezpieczenia od ryzyka utraty pracy, na wypadek hospitalizacji wraz z assistance medycznym.

Bank BPH wprowadził nowości do swojej oferty w zakresie Pożyczki od Ręki oraz Pożyczki Personal Banking. Okres kredytowania Pożyczki od Ręki został wydłużony z 60 do 72 miesięcy, zaś Pożyczki Personal Banking bez zabezpieczenia – z 60 do 84 miesięcy. Do każdej pożyczki gotówkowej dołączane jest ubezpieczenie spłaty w przypadku wystąpienia zdarzeń losowych, w tym utraty pracy.

źróło: Inwestycje.pl

Tagi: , , , , , , ,

Skomentuj