Ostateczna korekta cen mieszkań przed nami

W temacie: Ceny mieszkań, Deweloperzy i mieszkania

W stolicy Dolnego Śląska najwyższe ceny za metr kwadratowy mieszkania oscylują w granicy 8 tys. zł. Jednak różnica między ceną ofertową a transakcyjną bywa często istotna – informuje „Puls Biznesu”.

Jak w większości dużych miast najdroższą dzielnicą jest Stare Miasto, gdzie w 2008 r. średnio za metr kwadratowy trzeba było zapłacić 8 tys. zł. W trzech kolejnych dzielnicach – Krzyki Fabryczna i Śródmieściu mieszkania kosztują nieco powyżej 6 tys. zł za metr.

W najtańszej dzielnicy, Psie Pole, cena za metr wynosi 5,8 tys. zł – wynika z danych opracowanych przez firmę Emmerson dla „Pulsu Biznesu”.

Przedstawione ceny są cenami transakcyjnymi, przez co lepiej przedstawiają rzeczywisty stan rynku mieszkaniowego w mieście.

Podobnie jak w Warszawie i Krakowie, we Wrocławiu największe różnice między ceną ofertową i transakcyjną występują w ścisłym centrum, gdzie różnice dochodzą nawet do 1,2 tys. zł.

Dane uzyskane przez firmę Emmerson potwierdzają spadek cen. W najdroższej dzielnicy Wrocławia w I kwartale ceny transakcyjne spadły o 22 proc. wobec 2008 roku.

Firma dale zbiera dane, więc może okazać się, że spadki cen są znacznie większe.

źródło: Puls Biznesu, Onet

Tagi: , , , ,

Skomentuj