Rok 2009 dobrym momentem na zakup mieszkania

W temacie: Aktualności, Deweloperzy i mieszkania

Rok 2009 dobrym momentem na zakup mieszkaniaEksperci rynku mieszkaniowego zalecają, aby osoby zainteresowane zakupem mieszkania zaczęły szukać odpowiednich nieruchomości.

Ceny mieszkań w aglomeracjach spadły do poziomu sprzed trzech lat. Najbliższe miesiące najprawdopodobniej przyniosą dalsze obniżki cen, chociaż o coraz niższej skali – pisze dzisiejsza „Gazeta Prawna”.

„Według raportu z ryku nieruchomości Oferty.net i Open Finance ceny mieszkań w największych polskich aglomeracjach spadły do niespotykanego od lat poziomu. Jak wynika z najnowszej analizy serwisu stawki wywoławcze w Warszawie, Gdańsku czy Wrocławiu były analogiczne do tych, które obowiązywały na początku 2007 roku”, informuje „Gazeta Prawna”.

„Ostateczne ceny, jakie płaca kupujący są niższe średnio o kilka, kilkanaście procent od tych, jakich pierwotnie oczekują sprzedający. Oznacza to, że osoby decydujące się na zakup mieszkania mogą teraz zapłacić za nie cenę podobną do tej, jaką zapłaciliby w 2006 roku”, czytamy w „Gazecie Prawnej”.

W ostatnich miesiącach hitem rynku mieszkaniowego są kredyty udzielane w Programie „Rodzina na swoim„. Od początku roku wartość nowych kredytów z dopłatą wyniosła blisko 1,6 mld zł. Dlatego największym zainteresowaniem cieszą się nieruchomości, które spełniają kryteria Większość kupujących chcąc korzystać z dopłat, poszukuje nieruchomości spełniających kryteria programu.

źródło: Bankier

Tagi: , , , , , , ,

Skomentuj