Rodzina na swoim w Banku BPH

W temacie: Aktualności, Banki i kredyty, Oferty kredytowe, Promocje i okazje

Rodzina na swoim w Banku BPHBank BPH podpisał umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) w sprawie stosowania dopłat do oprocentowania kredytów preferencyjnych w ramach rządowego programu „Rodzina na swoim”.

Tym samym Bank BPH wszedł do grona banków udzielających kredytów z dopłatami w ramach programu „Rodzina na swoim”, który cieszy się coraz większą popularnością wśród klientów.

Wnioski o preferencyjne kredyty mieszkaniowe Bank BPH przyjmuje od 16 czerwca br.

Celem programu „Rodzina na swoim” jest finansowe wsparcie rodzin w postaci dopłat do części odsetek naliczonych od kredytów na zakup mieszkania lub domu jednorodzinnego udzielanych przez banki w ramach tego programu. Dopłaty są dokonywane ze środków utworzonego w BGK Funduszu Dopłat przez okres pierwszych 8 lat kredytowania.

Do programu mogą przystąpić małżeństwa i osoby samotnie wychowujące dzieci, które nie posiadają własnego mieszkania, domu. Maksymalna powierzchnia mieszkania objętego programem może wynosić 75 m², a domu – 140 m².

Wielkość dopłaty ustalana jest w oparciu o metraż powierzchni użytkowej nieruchomości i wysokość stopy referencyjnej publikowanej przez BGK.

źródło: Bank BPH

Tagi: , , , ,

Skomentuj