Osiedle z własną mariną

W temacie: Deweloperzy i mieszkania, Inwestycje

Osiedle z własną marinąPod Serockiem, tuż przy brzegu Zalewu Zegrzyńskiego powstaje nieduże osiedle. Inwestor kusi prywatną plażą, portem dla jachtów, a nawet… palmami

Osiedle Apartamenty Wierzbica to zespół pięciu trzypiętrowych domów budowanych w Wierzbicy k. Serocka, około 40 km od Warszawy. Zaprojektowany przez pracownię GIS Architekci kompleks budynków ulokowany jest na długiej wąskiej działce kończącej się przy brzegu Zalewu Zegrzyńskiego. Domy mają mieć elewację z piaskowca, pojawią się także drewniane elementy wykończeniowe.W inwestycji znajdzie się 89 mieszkań o metrażach od 37 do 160 m kw. Te największe mieszkania będą ulokowane w budynku od strony zalewu. Będą to – jak zapewnia Tomasz Sypniewski z biura sprzedaży – luksusowe, dwupoziomowe penthouse’y z widokiem na jezioro. W ramach osiedla powstanie także budynek usługowy ulokowany w części działki przeciwległej do zalewu.

– Osiedle będzie naprawdę kameralne – przyrzeka Tomasz Sypniewski. – Będzie ogrodzone i strzeżone, przypisana będzie do niego prywatna piaszczysta plaża, oraz marina i port dla łodzi i jachtów, połączona z pomostem widokowym wchodzącym w głąb zalewu.

Pod całym kompleksem powstanie podziemny parking na ok. 100 samochodów. W podziemiach jednego z budynków ulokowana zostanie sauna fińska dostępna dla wszystkich mieszkańców. Znajdzie się tam także siłownia z panoramiczną szybą z widokiem na wodę.

Osiedle z własną mariną

Inwestor twierdzi, że z Wierzbicy do Warszawy da się dojechać w 35 minut. Dojazd ma się poprawić wraz z oddaniem do użytku obwodnicy Serocka – przygotowania do tej inwestycji są w toku. Za 130 mln zł ma ją zbudować firma Skanska, samochody pojadą nią na przełomie 2011 i 2012 r.

Na stronie internetowej osiedla inwestor zamieścił wizualizacje, na których przed budynkami osiedla widnieją palmy. Tomasz Sypniewski przekonuje, że nie jest to żart ani pomyłka i zapewnia, że firma prowadzi rozmowy z ogrodnikami sprowadzającymi palmy z Himalajów, które wytrzymują nawet kilkustopniowy mróz. Choć takie palmy rzeczywiście można posadzić w Polsce, to jednak nie osiągają takich rozmiarów jak na wizualizacjach i raczej nie mają szans na przetrwanie kilku zim, chyba że będą bardzo troskliwie pielęgnowane.

Ceny mieszkań wynoszą od 7 do 8,5 tys. zł brutto za m kw. (w cenę wliczone jest miejsce w podziemnym parkingu). Budowa zaawansowana jest w ok. 40 proc. Sprzedanych jest nieco ponad 20 mieszkań. Osiedla ma zostać oddane do użytku w pierwszym kwartale 2010 r.

źródło: Gazeta Wyborcza

Tagi: , , , , , , , , ,

2 komentarze
Skomentuj »

  1. Jesli ktos kupil mieszkanie/wplacil na mieszkanie w tym miejscu prosze o kontakt mailowy:

    jacek1972m@gmail.com

    Ja tez tam mam mieszkanie i nie jestem zadowolony z postepow.

  2. Widzę że robią robią ale skończyć do tej pory nie mogą ;>

Skomentuj