Ceny nieruchomości spadają, najbardziej na Północy

W temacie: Ceny mieszkań, Deweloperzy i mieszkania

W ciągu ostatniego miesiąca spadły ceny mieszkań na rynku wtórnym w Gdyni, Szczecinie i Gdańsku. Tak wynika z najnowszego raportu z rynku nieruchomości Ofert.net i Open Finance. W tych trzech miastach ceny mieszkań na rynku wtórnym obniżyły się o 2,5 – 3 procent.

W ciągu ostatniego miesiąca spadły ceny mieszkań na rynku wtórnym w Gdyni, Szczecinie i Gdańsku. Tak wynika z najnowszego raportu z rynku nieruchomości Ofert.net i Open Finance. W tych trzech miastach ceny mieszkań na rynku wtórnym obniżyły się o 2,5 – 3 procent. Nieznacznie tańsze są też oferty sprzedaży tych mieszkań w Poznaniu, Warszawie i Katowicach.

Wzrost cen odnotowano na rynku sprzedaży mieszkań w Krakowie, Łodzi i Białymstoku. Z raportu wynika również, że wzrosły raty kredytów hipotecznych we frankach. Kurs franka wzrósł od maja z 2,875 do 3 złotych, czyli o 4,3 procent. W takim też stosunku wzrosły raty kredytów hipotecznych w tej walucie. Kredyty w złotówkach utrzymują się natomiast na stabilnym poziomie. Według raportu, można obecnie zaobserwować wzrost zainteresowania mieszkaniami o mniejszych powierzchniach. Największą popularnością cieszą się lokale jedno – i dwupokojowe.

Tagi: , , , , , , ,

Skomentuj