Dwa apartamentowce powstaną tuż obok toru wyścigów konnych na Służewcu

W temacie: Deweloperzy i mieszkania, Inwestycje

Dwa apartamentowce na SłużewcuBudowa dwóch niedużych domów rozpocznie się niebawem w sąsiedztwie służewieckiego toru wyścigów konnych.

Na przełomie lipca i sierpnia budowę inwestycji o nazwie Hipodrom rozpocznie firma Volumetric MK Polska. Powstanie ona przy ul. Bokserskiej 2. To ostatnia działka przy tej kończącej się ślepo ulicy – dalej są już zielone tereny służewieckiego toru wyścigów konnych. Trzypiętrowy budynek zaprojektowała pracownia architektoniczna Bogdana Kulczyńskiego. Od jasnej elewacji będą odcinać się drewniane balustrady balkonów oraz ramy przeszklonych ogrodów zimowych i portefenetrów.

W apartamentowcu znajdzie się 28 lokali o powierzchni od 57 do 130 m kw. (od dwóch do pięciu pokoi). Każdy lokal będzie mieć balkon, loggię lub ogród zimowy, a mieszkaniom na parterze przypisane będą ogródki. Budynek będzie wyposażony w windę obsługującą garaż podziemny. W strefie wejścia w holu budynku miejsce znajdzie recepcja i pomieszczenie dla pracowników ochrony budynku. Teren inwestycji zostanie ogrodzony i zaopatrzony w system monitoringu.

Inwestor podkreśla, że wielką zaletą Hipodromu jest lokalizacja. Po pierwsze, atutem jest sąsiedztwo zadrzewionego toru wyścigowego. To miejsce zaciszne, ale i dające łatwy dostęp do Galerii Mokotów, lotniska czy toru łyżwiarskiego na Stegnach.

Lokalizację chwali też Michał Okoń z firmy Marvipol, która na początku lipca rozpocznie nieopodal budowę czteropiętrowego apartamentowca Villa Cavaletti. W dwuklatkowym budynku znajdzie się 39 mieszkań. Apartamentowiec powstanie przy al. Wyścigowej przebiegającej wzdłuż ogrodzenia toru wyścigów. – Robiliśmy test – na piechotę, w garniturach i eleganckich butach szliśmy do najbliższej stacji metra, czyli tej przy al. Wilanowskiej. Zajęło to 12 minut. W promieniu kilometra jest w zasadzie wszystko, co jest potrzebne do życia – zapewnia. Budynek jego firmy zaprojektowała pracownia Britt Plan. – Mieszkania będą mieć od 50 do 130 m, będą do nich przypisane duże, 12-13-metrowe balkony i loggie. Cisza i spokój, patrząc od hałaśliwej ul. Rzymowskiego, ten budynek będzie dopiero szósty, a oddzielać go od niej będzie 300 metrów.

Oba budynki zostaną oddane do użytku w porównywalnym okresie: Hipodrom – w grudniu 2010 r., a Villa Cavaletti – w listopadzie.

– Ceny mieszkań w naszym apartamentowcu będą się wahać od 7 do 10,8 tys. zł – mówi Beata Kufel z Volumetric MK Polska. – Mamy już pozwolenie na budowę, wybieramy właśnie wykonawcę, inwestycja rozpocznie się niebawem.

Nabywcy mieszkań muszą się jeszcze liczyć z dodatkowym wydatkiem na miejsce parkingowe w podziemnym garażu – kosztuje ono 39 tys. zł brutto.

Dwa apartamentowce na Służewcu Dwa apartamentowce na Służewcu

Sporo niższe są ceny w inwestycji Marvipolu. Wszystkie mieszkania będą się mieścić w limitach rządowego programu „Rodzina na swoim” pozwalającego na uzyskanie dopłat do kredytów mieszkaniowych. – Najtańsze od niespełna 6,1 tys. zł za m kw., najdroższe trochę powyżej 7 tys. – precyzuje Michał Okoń. Zapewnia, że niskie ceny nie zostały osiągnięte kosztem jakości. – Tylko przez to, że nie kierujemy ich do szerokiej sprzedaży, a oferujemy je klientom z naszej bazy danych. Odpadają koszta promocji, ogłoszeń, billboardów – tłumaczy. – Owszem, mogliśmy sprzedawać mieszkania na niepewnym nieco dziś rynku po 9-10 tys. zł za m kw. Zdecydowaliśmy, że lepiej sprzedać mieszkania taniej i szybciej. Zainteresowanie jest takie, że do końca akademickich wakacji powinniśmy mieć sprzedaną całą inwestycję – zapewnia. Po stronie kosztów nabywcy będą musieli jeszcze dopisać 36 tys. zł na miejsce w podziemnym garażu oraz, jeżeli będą zainteresowani wykończeniem mieszkania, zależnie od wybranego pakietu od 700 do 1,2 tys. zł za każdy m kw. mieszkania.

źródło: GazetaDom.pl

Tagi: , , , , ,

Skomentuj