Światowy deweloper rozpoczął budowę w Łodzi

W temacie: Deweloperzy i mieszkania, Inwestycje

Światowy deweloper rozpoczął budowę w ŁodziFirma Hines rozpoczęła prace przy budowie biurowca wysokiej klasy. To bardzo optymistyczna wiadomość w sytuacji, kiedy w kryzysie inni swoje inwestycje wstrzymują.

W ostatnich miesiącach do Łodzi napływały raczej złe wiadomości. Dwie największe biurowe inwestycje nie zostaną ukończone w pierwotnych terminach. Budowa Aurusa przy al. Piłsudskiego 86 została wstrzymana, a prace mają być wznowione jesienią po przeprojektowaniu budynku.

Niewiele dzieje się też między al. Kościuszki i ul. Wólczańską przy skrzyżowaniu z ul. Radwańską. Do niedawna w mocnym tempie był tam wznoszony University Business Park. Ale po pojawieniu się ostatniej kondygnacji coraz trudniej spotkać na terenie inwestycji ekipę robotników.

Złą passę postanowił przełamać jeden z największych na świecie deweloperów – firma Hines. Właśnie rozpoczęła prace przy nowym łódzkim biurowcu.

Sterlinga Business Center swoją nazwę wzięło od ulicy, przy której zostanie wzniesiony. Budynek stanie niemal na przeciwko Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 3 i niedaleko zabytkowego parku Helenów. Dzisiaj jeszcze pod numerem 8a stoją stare parterowe zabudowania. Ale niedługo nie będzie po nich śladu, bo Hines właśnie je wyburza.

– Rozbiórka potrwa jeden, dwa tygodnie. Potem rozpocznie się budowa biurowca – zapowiada Przemysław Iznerowicz, menedżer projektu.

Do końca przyszłego roku przy ul. Sterlinga 8a, na dziewięciu kondygnacjach, ma zostać oddane do użytku ponad 13 tys. m kw. biur klasy A, czyli o najwyższym standardzie. Na dwóch podziemnych piętrach będą parkingi, a na parterze budynku – reprezentacyjny hol i lokale handlowo-usługowe. Ostatnie piętra budynku będą wycofane, dzięki temu powstaną udekorowane zielenią tarasy. Budynek będzie miał elewację wykonaną z jasnych materiałów i ze szkła.

Dlaczego w czasach, kiedy inni wstrzymują nowe inwestycje, Hines ją rozpoczyna? – Wierzymy w łódzki rynek. Mamy projekt, który bardzo dobrze pasuje na obecne czasy. Jest efektywny, co przełoży się na oszczędność jego eksploatacji – mówi Iznerowicz.

Na czym polega ta efektywność? – Budynek nie jest za duży. Ponad 13 tys. m kw. to w sam raz na łódzkie warunki. Naszym najemcom zaoferujemy możliwość dostosowania przestrzeni do ich potrzeb i konfiguracji instalacji i rozkładu biura nawet podczas trwania umowy. Będą mieli do dyspozycji architekta, który rozplanuje im biuro w najbardziej efektywny sposób – dodaje menedżer projektu.

Sterlinga Business Center zaprojektowała pracownia AEDAS. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Budimex-Dromex.

Poza biurowcem Hines wybuduje też w Łodzi mieszkania. Te powstaną przy ul. Łukasińskiego. Z polskich inwestycji firmy Hines najbardziej znaną jest biurowiec Metropolitan w Warszawie zaprojektowany przez Normana Fostera. Budynek dostał m.in. nagrodę Królewskiego Brytyjskiego Instytutu Architektów „RIBA Worldwide Award”.

Światowy deweloper rozpoczął budowę w ŁodziŚwiatowy deweloper rozpoczął budowę w Łodzi

źródło: Gazeta Wyborcza Łódź

Tagi: , , ,

Skomentuj