Ranking kredytów hipotecznych. Sprawdź, co oferują ci wybrane banki działające na polskim rynku

W temacie: Aktualności, Banki i kredyty, Rynek finansowy, Złoty vs CHF/EUR

Ranking kredytów hipotecznych.Chcesz kupić na kredyt dom albo mieszkanie? Sprawdź najnowsze zestawienie ofert przygotowane przez eksperta finansowego firmy Gold Finance

WE FRANKACH

Gdzie można dostać kredyt we frankach szwajcarskich i na jakich warunkach? W lipcu oferta kredytów w CHF nie uległa zmianie.

Obecnie na rynku jest kilka banków, w których można uzyskać tego typu kredyt, a mianowicie: Deutsche Bank, mBank, Multibank, Nordea, GE Money, Polbank i PKO BP.

Gdzie można dostać kredyt we frankach szwajcarskich i na jakich warunkach? W lipcu oferta kredytów w CHF nie uległa zmianie.

Ich oferta jest mocno zróżnicowana – zwłaszcza w zakresie marży kredytu, która ma decydujący wpływ na wysokość jego oprocentowania, wymaganego przez banki od klientów wkładu własnego, a także oceny zdolności kredytowej potencjalnych klientów.

OPROCENTOWANIE

Jednym z najważniejszych parametrów kredytu hipotecznego, który określa stopień jego atrakcyjności, jest właśnie oprocentowanie. W przypadku każdego kredytu hipotecznego składa się z dwóch podstawowych elementów:

* marży banku – jest niezmienna podczas całego okresu kredytowania
* oraz stopy referencyjnej właściwej dla danego rodzaju waluty.

Oprocentowanie kredytu hipotecznego we frankach szwajcarskich kształtuje się obecnie, podobnie jak w czerwcu, w przedziale od 3,4 proc. do 9,56 proc. W porównaniu do zeszłego miesiąca wzrosły marże dla tego typu kredytu w Polbanku.

Zmieniły się również kryteria dochodowe dla tego rodzaju kredytów w Deutsche Banku: mianowicie aby ubiegać się o jakikolwiek kredyt w CHF, dochody przypadające na gospodarstwo domowe muszą wynosić powyżej 4 tys. zł netto.

mieniły się również kryteria dochodowe dla tego rodzaju kredytów w Deutsche Banku: mianowicie aby ubiegać się o jakikolwiek kredyt w CHF, dochody przypadające na gospodarstwo domowe muszą wynosić powyżej 4 tys. zł netto.

BEZ WKŁADU WŁASNEGO

Banki umożliwiają klientom bez wkładu własnym uzyskanie kredytu na zakup nieruchomości, ale trzeba pamiętać, że wtedy ich marże są wysokie. O wiele niższą można uzyskać już przy kredycie z 10 proc. wkładem własnym, dlatego warto rozważyć jego wniesienie. Jeśli go jednak nie mamy, nadal można na rynku uzyskać kredyt na 100 proc. wartości zakupywanej nieruchomości – i to nie tylko w złotówkach:

* W trzech bankach można uzyskać taki kredyt we frankach szwajcarskich i euro, a mianowicie w: Deutsche Banku, mBanku i Multibanku.

* Dodatkowo w mBanku i Multibanku można również wnioskować o kredyt w dolarach.

* Osoby zainteresowane uzyskaniem kredytu w złotówkach, mają jeszcze większy wybór. Bez wymaganego wkładu własnego oferują go bowiem: Deutsche Bank, Eurobank, Lukas Bank, mBank, Multibank, Pekao i PKO BP oraz Nordea.

Kolejną kwestią wartą rozważenia jest podejście do osób, które w ocenie banku mają umiarkowane dochody.

GDY NIEWIELE ZARABIASZ

Kolejną kwestią wartą rozważenia jest podejście do osób, które w ocenie banku mają umiarkowane dochody.

O jaki kredyt może się więc ubiegać osoba samotna, zarabiająca 3 tys. złotych netto, czy może liczyć na zakup własnego mieszkania?

Przy dochodach 3 tys. złotych netto miesięcznie o wiele łatwiej uzyskać jest atrakcyjną ofertę kredytu złotówkowego.

Najwyższą kwotę kredytu można uzyskać w Polbanku, BGŻ i PKO BP. Możliwe jest również uzyskanie kredytu w CHF i EURO – na najwyższą kwotę kredytu w walucie można liczyć również w Polbanku.

Najwyższą kwotę kredytu można uzyskać w Polbanku, BGŻ i PKO BP. Możliwe jest również uzyskanie kredytu w CHF i EURO - na najwyższą kwotę kredytu w walucie można liczyć również w Polbanku

A MOŻE W EURO?

Rozważając różne oferty kredytowe, obecnie należy mocno zastanowić się nad kredytem w euro. W wielu bankach są obecnie różnego rodzaju promocje dotyczące takich pożyczek. Załóżmy, że jesteśmy zainteresowani zakupem nieruchomości za kwotę 400 tys. zł.

Dysponujemy wkładem własnym w kwocie 100 tys. złotych. Gdzie zatem zapłacimy najniższą ratę dla kredytu w kwocie 300 tys. zł w euro?

Okazuje się, że mamy dostęp do kilku ciekawych ofert. Przy takich parametrach
kredytu możemy liczyć na oprocentowanie w przedziale 3,71 proc.- 4,87 proc. Najkorzystniej wypada oferta Deutsche Banku – gdzie przy kredycie na 30 lat rata wyniosłaby ok. 1.483 zł.

Biorąc pod uwagę okres kredytowania, możemy liczyć na kredyt od 30 lat w Deutsche Banku i GE Money, do nawet 45 lat w mBanku i Multibanku.
Warto zwrócić uwagę, że niektóre banki stosują promocyjne stawki prowizyjne dla tego typu kredytu. Bank DnB Nord nie pobiera żadnej prowizji za udzielenie go w euro. Natomiast w mBanku i Polbanku prowizja jest symboliczna i wynosi odpowiednio 0,2 proc. i 0,5 proc.

Zestawienie opracował Rafał Janowicz, analityk Gold Finance – na podstawie oferty banków, które współpracują z tą firmą doradczą, która pomaga w wyborze najkorzystniejszego kredytu.

źródło: Gazeta Lubuska

Tagi: , , , , , , , , ,

Skomentuj