Kolejne banki z „Rodziną na swoim”

W temacie: Aktualności, Banki i kredyty

Kolejne banki z „Rodziną na swoim”Do listy 12 banków oferujących preferencyjne kredyty hipoteczne, dołączył dwa nowe – Bank Zachodni WBK i Euro Bank S.A..

Wnioski w BZ WBK będzie można składać od 21 września, natomiast w Euro Banku od 25 sierpnia. „Rodzina na swoim” to obecnie jeden z najlepiej sprzedających się produktów bankowych. Od początku roku do końca lipca 2009 r. udzielono blisko 16 tys. kredytów na łączną kwotę 2,7 mld zł.

Zainteresowanie kolejnych banków pokazuje, że program „Rodzina na swoim” to atrakcyjny i potrzebny produkt zarówno dla klientów, jak i dla instytucji finansowych. To dobrze, że liczba banków, które oferują preferencyjny kredyt stale się poszerza dając klientowi możliwość wyboru – powiedział Prezes Zarządu BGK Ireneusz Fąfara.

Kredyt w ramach programu „Rodzina na swoim” jest obecnie dostępny w 14 bankach, które podpisały umowę z BGK.

Są to: Alior Bank, Bank BPH, Bank Handlowy w Warszawie, Bank PKO BP, Bank Pekao, Bank Pocztowy, Bank Polskiej Spółdzielczości, Bank Zachodni WBK, Dombank Hipoteczny Oddział Getin Bank, Euro Bank, Gospodarczy Bank Wielkopolski, Mazowiecki Bank Regionalny, Noble Bank, Pekao Bank Hipoteczny.

Program „Rodzina na Swoim” został wprowadzony na mocy ustawy z 8 września 2006 r. o finansowym wspieraniu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania. BGK ze środków budżetowych przekazuje dopłaty do oprocentowania kredytów mieszkaniowych – 50% odsetek liczonych według tzw stopy referencyjnej (WIBOR 3M + 2%) w ciągu pierwszych 8 lat kredytowania.

źródło: Bank Gospodarstwa Krajowego, Inwestycje

Tagi: , , , , ,

Skomentuj