Więcej mieszkań w programie Rodzina na Swoim

W temacie: Aktualności, Deweloperzy i mieszkania

Więcej mieszkań w programie Rodzina na SwoimOd 1 października zmianie ulega górna granica ceny metra kwadratowego w programie Rodzina na Swoim.

Kwota pozwalająca na dofinansowanie 50% odsetek od kredytu wzrosła w Krakowie o ponad 700 zł. Wojewoda ustalił granicę ceny metra kwadratowego na 6055 zł.

Kraków od początku istnienia programu Rodzina na Swoim, czyli od 2006 roku, miał najniższe maksymalne stawki co powodowało, że tylko nieliczne mieszkania z rynku pierwotnego można było zakupić przy dofinansowaniu Skarbu Państwa. Różnica w porównaniu z innymi miastami przekraczała 2000 zł.

Podniesienie maksymalnej ceny za metr kwadratowy nieruchomości dostępnych w programie Rodzina na swoim to doskonała wiadomość dla krakowian pragnących kupić nowe mieszkania. Ludzie do tej pory rezygnowali z zakupu mieszkań od deweloperów ze względu na ograniczoną ofertę lokali kwalifikujących się do rządowego programu. Woleli nabywać nieruchomości z rynku wtórnego, by uzyskać pomoc przy ich spłacie.

Teraz dzięki zmianom wprowadzonym przez Wojewodę prawie wszystkie budowane przez nas mieszkania będzie można sfinansować kredytem preferencyjnym. To ogromny przełom zważywszy na to, że do tej pory zaledwie ok. 9% wszystkich inwestycji powstających w Krakowie było dostępne na tak korzystnych warunkach – mówi Bartłomiej Rzepa, Prezes Wawel Service.

Zainteresowanie programem wciąż rośnie. Deweloperzy stawiają na tańsze inwestycje, a do programu przyłączają się kolejne instytucje finansowe, co przekłada się na łatwiejszy dostęp do kredytów preferencyjnych. Jeśli Rodzina na Swoim będzie rozwijać się dalej w tak szybkim tempie istnieje możliwość, że tańsze mieszkania, spełniające wymogi rządowej inicjatywy, zaleją rynek krakowskich nieruchomości. Poprawi to koniunkturę w branży deweloperskiej oraz przyniesie ogromne korzyści dla kupujących.

Tagi: , , , , ,

Skomentuj