Osiedle Energooszczędne w Gdańsku – najtańsze mieszkania na rynku!

W temacie: Aktualności, Ceny mieszkań, Deweloperzy i mieszkania, Inwestycje

Osiedle Energooszczędne w Gdańsku Towarzystwo Ziemskie – firma deweloperska, która od ponad 20 lat jest związana z Trójmiejskim rynkiem nieruchomości, rozpoczyna realizację nowej inwestycji – Osiedla Energooszczędnego.

Nowe Osiedle będzie składało się z 4 trzypiętrowych budynków, z windami od podziemnych hal garażowych na wszystkie kondygnacje, w całości ogrodzone, z kontrolą dostępu i zagospodarowanym terenem zielonym.

Po raz pierwszy na rynku mieszkaniowym zaprojektowano kompleksowo inwestycję, która ma nie tylko charakteryzować się atrakcyjną ceną zakupu mieszkań, ale dzięki niższym kosztom ogrzewania mieszkań i ciepłej wody użytkowej, jest obecnie najtańszą ofertą na rynku.

Z kalkulatora umieszczonego na stronie internetowej dewelopera www.towarzystwo.pl, wynika, że oszczędności na kosztach zakupu energii dla przykładowego mieszkania o powierzchni 50mkw., zamieszkałego przez 3 osoby, w okresie 30 latach eksploatacji wyniosą nawet 50% obecnej ceny zakupu mieszkania.

Krzysztof Mania
Prezes Zarządu firmy

Koszty pozyskania energii stale rosną. Publikowane w gazetach prognozy na najbliższe lata wskazują, że wzrosty te mogą być bardzo duże. Rachunki za ogrzewanie coraz bardziej nadwyrężają napięty kredytem mieszkaniowym domowy budżet.

Osiedle Energooszczędne, które budujemy w Osowej, to mieszkania dla ludzi którzy są świadomi tego zagrożenia i wiedzą, że cena zakupu mieszkania jest często niższa od kosztów jego utrzymania.

Skąd się biorą takie oszczędności?

  • z wyjątkowej konstrukcji ścian oraz najlepszej na rynku, trzyszybowej stolarki okiennej,
  • z wykorzystania darmowych źródeł energii do podgrzewania ciepłej wody – paneli słonecznych uzupełnionych pompą ciepła,
  • z zastosowania urządzeń odzyskujących ciepło z powietrza wywiewanego przez system wentylacyjny budynku (rekuperatory).

Krzysztof Musiałek
Zastępca Prezesa Zarządu firmy

Radykalne obniżenie kosztów utrzymania możliwe będzie miedzy innymi dzięki zminimalizowaniu strat w raz dostarczonym do mieszkania cieple. Uzyskujemy to dzięki wysokiej izolacyjności budynków, a także redukcji strat ciepła z powietrza wywiewanego na zewnątrz budynku

Osiedle Energooszczędne to nie tylko technologie ograniczające rachunki. To również wyższy standard życia. W mieszkaniach będzie zainstalowany skuteczny system mechanicznej wentylacji nawiewno – wywiewnej umożliwiającej również chłodzenie mieszkań latem. Trzy piętrowe budynki będą wyposażone w windy, kontrolę dostępu i ogrodzony teren osiedla z bramami wjazdowymi zamykanymi pilotem.

Oferta mieszkań:

W sprzedaży są mieszkania o zróżnicowanym metrażu od 34 mkw. do nawet 130 mkw. Każdy klient ma możliwość wyboru spośród kilku aranżacji wnętrza mieszkania i miejsca parkingowego w hali garażowej. Każda klatka schodowa jest wyposażona w windy z dostępem na każdą kondygnację. W mieszkaniach na parterze tarasy zielony wliczone są w cenę mieszkania, natomiast lokale na III piętrze wyposażone w antresole. Zastosowany w każdym mieszkaniu system wentylacji mechanicznej, w powiązaniu z gruntowym wymiennikiem ciepła jest wyjątkowo korzystny dla alergików.

Ceny mieszkań od 4.550zł brutto za 1mkw.
Stanowisko postojowe w hali garażowej tylko 12.200zł brutto! (promocja)

Osiedle Energooszczędne w Gdańsku Osiedle Energooszczędne w Gdańsku

Osiedle Energooszczędne – mieszkania również dla alergików.

Nowoczesne mieszkanie powinno być zaprojektowanie nie tylko tak, by zapewnić optymalną aranżację wnętrza, ergonomiczny rozkład przestrzeni i doświetlenie naturalnym światłem dziennym. Powinno przede wszystkim być zdrowe dla wszystkich mieszkańców – szczególnie tych, którzy są wrażliwi i podatni na alergie.

Czy wiesz, że Twoje stare mieszkanie może powodować alergie?

Alergia to nadmierna reakcja na powszechnie występujące substancje, na które nie reagują ludzie zdrowi. Alergeny mogą powodować różne dolegliwości: np. katar, pieczenie oczu, wymioty czy duszności. Osoby wrażliwe na alergeny najczęściej uczulone są na pyłki drzew, traw, które pylą od połowy kwietnia do połowy września oraz kurz domowy i roztocza.
Roztocza są szczególnie niebezpieczne dla dzieci, a ich stężenie największe jest w kanapach, materacach, dywanach i zabawkach pluszowych. Bytują w temperaturze ok. 21-28oC i w wilgotności 60-80%.
Założeniem Osiedla Energooszczędnego jest stworzenie mieszkań, w których również osoby cierpiące na alergię będą mogły w pełni korzystać z komfortu nowoczesnego mieszkania bez konieczności ciągłego wietrzenia i wychładzania pokoi.

Jednym z najważniejszych czynników zapewniających dobre samopoczucie i komfort mieszkania jest zapewnienie optymalnej temperatury oraz jakości powietrza w mieszkaniu. Osiedle Energooszczędne Gdańsk Osowa to jedyne mieszkania na rynku, w których będzie zastosowanych wiele rozwiązań ułatwiających eksploatację mieszkań również osobom chorym na alergię.

Każde mieszkanie zostanie przyłączone do systemu wentylacji mechanicznej nawiewno – wywiewnej z rekuperatorem oraz gruntowym wymiennikiem ciepła. Dzięki niemu zapewniona zostanie stała wymiana powietrza bez konieczności częstego otwierania i rozszczelniania okien. Świeże powietrze, które trafi do mieszkania zostanie oczyszczone z bakterii, roztoczy, pyłków i zanieczyszczeń mechanicznych. Sterowanie całym systemem będzie bardzo proste. Na Osiedlu Energooszczędnym każde mieszkanie zostanie wyposażone w dotykowy ekran, na którym użytkownik będzie mógł zadać optymalne dla siebie parametry odnośnie temperatury w mieszkaniu i prędkości nawiewu powietrza. Regulacja wilgotności powietrza będzie zachodziła w złożu filtrującym, w którym powietrze będzie oddawało nadmiar wilgoci, lub będzie nawilżane (w zależności od warunków zewnętrznych).

Zalecenia Polskiego Towarzystwa Alergologicznego

źródło: Towarzystwo Ziemskie

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Skomentuj