Kupno mieszkania na malejącej aukcji internetowej

W temacie: Aktualności, Aktualności, Banki i kredyty, Deweloperzy i mieszkania

Kupno mieszkania na malejącej aukcji internetoweSprzedaż mieszkań może przenieść się niedługo do sieci. Czy polscy internauci będą gotowi na transakcję przy pomocy aukcji malejących? – pyta Rzeczpospolita.

„Portal aukcyjny jest miejscem, gdzie klienci uzyskują możliwość zapoznania się z nieruchomością i licytacji jej ceny. Samą transakcję finalizują w tradycyjny sposób, zgłaszając się do dewelopera i podpisując umowę u notariusza. Nie ma też żadnych przeszkód w oglądaniu nieruchomości. Biura sprzedaży deweloperów są na to przygotowane” – mówi Joanna Finfando, pośrednik w obrocie nieruchomościami, organizator aukcji holenderskich w Internecie na łamach Rzeczpospolitej.

„Na portalu widoczne są ceny ofertowe nieruchomości, takie jak z cenników od deweloperów. Spadki stawek są jednak niewidoczne. Można je sprawdzić, używając zakupionych na portalu kredytów. Każde sprawdzenie ceny obniża jednocześnie cenę nieruchomości. Kiedy osiąga ona satysfakcjonujący poziom, można zdecydować się na zakup. Dziś licytacje nieruchomości dostępne są na aukcjach na Allegro, ale sam system jest oparty na innych zasadach. Każde sprawdzenie ceny kosztuje 9 zł i o te 9 zł przy każdym sprawdzeniu spada cena nieruchomości” – mówi Finfando Rzeczpospolitej.

Obecny zastój na rynku nieruchomości to z pewnością efekt przede wszystkim polityki banków, które nie udostępniają tak chętnie jak kiedyś kredytów hipotecznych. Zdaniem niektórych ekspertów już na koniec tego roku możemy spodziewać się odwrócenia trendu spadkowego na rynku nieruchomości.

źródło: Bankier

Tagi: , , , ,

Skomentuj